SILVER & METAL / Silver / Praktstop 10267607
nr 1026 7607
Praktstop
nickel silver, late 19th century, height: 48 cm,
nysilver, Sent 1800-tal, höjd: 48 cm
600
SEK 450
Monday Mars 21 2016
at 19:28:27
150 kr
300 kr
400 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.